אונס ורטואלי

אונס ורטואלי


"נעמי, מה עשיתי לא בסדר?!"
פתחה בקריאה שקרעה לי את הלב.
בבכי ומילים שבורות תיארה לי קרובת משפחה איך הנבל(החשוד) פיתה את בתה בת ה 9 לשלוח לו תמונות של עצמה עירומה. "את מכירה אותי!" "איך?!איך?!איך?!" "את יודעת איזו אמא אני!!!"
ואני יודעת... אני מכירה אותם היטב. בילינו לא מעט יחד. אני מכירה את הילדים, הערכים והחינוך. לא היתה לי תשובה ברורה בשבילה... לא משנה כמה פעמים ניסיתי להרגיע, לאמר לה שהיא אמא מדהימה בעיניי, שזו לא שהיא שטעתה, שהעולם אכזר, שהוא אדם חולה, לא משנה מה אמרתי, זה לא עזר... ואני מבינה. אלוהים, לא הייתי רוצה להיות במקומה ואם כן, לא יודעת מה ואם משהו בכלל היה מרגיע אותי...
האיש הזה (כרגע עדיין חשוד)פגע במאות ילדים! מאות! החקירה בעיצומה. הוא היה אינטיליגנט, פיקח:עקב אחרי סוכנים ומלהקים בארץ,פתח לעצמו פרופילים שקריים ברשת, הציג עצמו כסוכנת דוגמניות, הפעיל לחץ על בנות בגילאי טרום התבגרות וזה עבד... תחת אפם של מאות הורים בארץ, לעיתים תוך שהם בבית, התכתבו בנותיהם עם אותו חולה שאנס אותן ווירטואלית. פעל במשך שנים 24 שעות ביממה והגיע למאות אם לא אלפי בנות. אז מה קרה שם? מה אפשר לעשות כדי למנוע? להגן על הילדים שלנו?
אז אני לא מאמינה גדולה בניטור אפליקציות,בירור ותוכנות מעקב אחרי הגלישה של הילדים שלנו. אני רואה בזה מעשה פולשני ולא מכבד. מבינה את הצורך והחשיבות ועם זאת, מאמינה יותר ביחסים. בבית שבו מדברים על הכל: איברי מין, מחזור חודשי, התפתחות גופנית, כעל עניינים טבעיים, מותרים ובלי לחץ, אני מאמינה שיהיה שיתוף. בבית שבו מדברים על הסכנות ברשת: פדופיליה, אונס וירטואלי, שיימינג בשיח קולח ונעים, ענייני המציג עובדות, ולא שיח מאיים ומפחיד - שם יהיה שיתוף.
היום, כשהטרנד הוא כזה שמכתיב לתעד את עצמנו בכל עת, בזמנים בהם הורים מפנקים את ילדיהם בעוד ועוד רכישות חומריות במקום לבלות בסתם לדבר, להתעניין, בעולם בו כל ילדה בת 12 היא פוטנציאל רווחי ברשת, רבים מאיתנו עדיין בוחרים באופציה של להחריש או לעקוב. אנחנו שכחנו איך מדברים איתם. וכן, אני מדברת על ילדים בני 7-8 , שמחזיקים במכשירים ניידים מתוחכמים מבלי לדעת שיש להם ביד פצצה מתקתקת. ידעתם? בגיל 8-9 ילדים מתחילים להתבגר. כן! גיל טרום התבגרות היום הוא 8-9. התחלה של שינויים פיזיים, הורמונאליים, דרכי חשיבה.אם יש לכם בבית ילדים בגיל הזה, קחו בחשבון שהם כבר צפו בסקס ברשת - בסרטונים שלהם או של חבריהם לכיתה. אני נפגשת השכם וערב עם הורים למתבגרים, ואלה מביטים בי במבט משתאה כשאני מפילה עליהם את הבשורה. הפסיקו להטמין ראשכם בחול! זה דור אחר! הגיע הזמן לדבר! ממקום שואל, מחבק, מסביר, רגוע, מביא מידע ענייני, מביא דוגמאות ולא מטיף מוסר. אל תגידו "הבת שלי?" "היא עוד קטנה בשביל זה" "בשביל מה להכניס להם רעיונות לראש?" אז לא. אתם לא מכניסים להם שום רעיון שלא היה שם קודם. זה אנחנו שהתבגרנו בגיל 12... לא הם. זה אנחנו שחיכינו בלב רועד ועיניים עצומות בליל שיש לסרט פורנו בכבלים הפירטיים ורוב הפעמים נרדמנו הרבה קודם ... היום בהקשת 3 אותיות תמימות למראה בגוגל נפתח עולם שלם. נסו : ז' י' ן' - מה קיבלתם בתוצאות החיפוש? האם נחסמתם? האם מישהו חשב לסנן שם תוכן עבורכם? ואל תגידו יש לי תוכנה חכמה שעוקבת, הילד שלכם חכם יותר מהתוכנה. אם יתעקש הוא יפרוץ אותה, וזה אתם שתשארו עם 3 האותיות התמימות בידיים...
אם יש לילד שלכם נייד,
דברו איתו
עכשיו!
נעמי