שיתוף ראש השנה

שיתוף ראש השנה


כמעט שבת שלום, כמעט ראש השנה. בכל שנה, מאז שאני זוכרת את עצמנו ( את אשתי ואותי) , בערב ראש השנה יש לנו דייט לילי מאוחר... בדייט הזה אנחנו מקדישות זמן לסיכום השנה החולפת, בודקות האם הגשמנו את משאלות ליבנו לשנה זו כפי שאיחלנו לעצמנו בדיוק לפני שנה, ואז מאחלות - כל אחת לעצמה ולאחרת- איחולים לשנה החדשה.
השנה נחגוג את ערב ראש השנה בהרכב מצומצם. למה מצומצם ? כי רוני סוף סוף השתחררה, אנחנו עובדות כמו מטורפות ומצליחות בקושי לבלות זמן משמעותי עם נוי'ה, אז בחרנו להצטמצם, ולחגוג ביחד את הביחד הפרטי שלנו. התגעגענו אחת לשניה. מאוד.
אז השנה בחרנו לטוס יחד כמשפחה למשך כל חגי תשרי. נתתי את הבית שלי באהבה לאחותי, ואנחנו נוסעות.
אז הפעם ללא כלים חד פעמיים חגיגיים, דבש, רימונים ומפה לבנה חדשה. אלא במדינה אחרת, ארבעתנו, נחגוג ראש שנה מאוחד.
אני מאוד נרגשת לקראת הטיול הזה ולא מתכוונת לוותר בערב החג על סבב הברכות , איחולים, בקשות, יעדים לשנה החדשה. הפרטיים והמשפחתיים.
כן, ממש כמו בדייט שלי, אנחנו יושבות מדי שנה, כל בנות הבית ומאחלות לעצמנו איחולים משפחתיים.והשנה, ללא יוצא דופן. לא תמיד אנחנו מצליחות לשבת בערב עצמו, כיוון שזה פרטי ואישי וכמעט תמיד אנחנו חוגגות עם המשפחה... אבל גם אם נדחה ליום-יומיים, אנחנו לא מוותרות.
רק מלחשוב על בערך מליון הדברים שהייתי רוצה לעשות או להוסיף לערב הזה ,הלב שלי דופק מהתרגשות. התוכנית האומנותית עוד לא קרובה אפילו לסיום. מה בתוכנית ? שיר בהקדשה - לעצמנו ולמשפחה, ברכה אישית כתובה ומקושטת, ויש מצב אפילו למשחקי חברה - בזה רוני פשוט מצויינת.
אבל העיקר, הביחד. ערב משותף בו נתכנס ונאחל האחת לאחרת וכל אחת לעצמה. בשפה אימונית זה נקרא חזון.
אני מאחלת לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה, מתוקה ומוצלחת. שנה של הגשמה עצמית והגשמת חלומות.
פרסו לעצמכם מפה לבנה, אספו את בני ביתכם סביב שולחן החג, וייצרו לעצמכם חזון. משפחתי ואישי. מנסיון, כשמתכווננים ממש חזק לקראת מטרה, מגשימים אותה .
שנה של הגשמה לכולכם ושבת שלום,
נעמי — ‏‏‏חוגגת ‏ראש השנה‏.‏