שיתוף של התרגשות 4.5.18

שיתוף של התרגשות 4.5.18

השבוע נפגשתי עם אישה חזקה, עוצמתית ומרגשת, קרן בבלי שמה. מנהלת תיכון טכנולוגי "עתיד" בקרית מוצקין. 

היא הזמינה אותי לקפה בבית הקפה החדש שפתחה. "בית קפה???" "בנוסף לניהול בית ספר, פתחת בית קפה???" 

הגעתי לבית ספר, חיבוקים-נישוקים-אהבה לכולם, לאשר השרת שדואג לי כבר שנים, למזכירה ולרכזת השכבה. ממש בית. קרן הגיעה, ואחרי מפגש צווחני במיוחד שכלל החלפת מילות אהבה, חיבה וגעגועים , היא ליוותה אותי לקפה "עתיד מתוק". בית קפה שהיא חלמה, יזמה,בנתה בשיתוף ראש העיר, מר חיים צורי, שמנוהל כולו על ידי חגית הראל בוסקילה מנהלת מגמת קונדיטוריה ומתופעל על ידי תלמידי התיכון. שמעתם נכון. בתחלופה של אחת לשעתיים, בהתאמה מושלמת ומלאה עם מערכת הלימודים, התלמידים לומדים וחווים ניהול והפעלת בית קפה על כל מורכבותו. הרווחים ? הכל חוזר לקהילה. "יש כאן ילדים שאנחנו דואגים להם ברמת המעיל והנעליים. את צריכה להבין, אז כל עזרה מתקבלת בברכה. והם לומדים, והם נבחנים, וזו הבגרות שלהם". היא מדברת והעיניים שלה בורקות. "בואי נכנס". אני פוסעת אחריה, המקום הומה אדם, קרן מאושרת :"צריך עוד כסאות, וואוו תראי, אין מקום לשבת" היא מתקשרת בהתרגשות לאשר, פונה אליו בחמימות מרגשת והוא תוך כמה דקות מגיע יחד עם תלמיד שנושא בידיו כסאות." ככה זה כאן. התלמידים שלנו לוקחים חלק בהכל". 

נכנסנו פנימה, הכל כל כך נקי ומזמין, חגית המתוקה בעלת החיוך התמידי,קיבלה אותי בחיבוק גדול ונפעמתי לראות את העסק הזה עובד: התלמידים במטבח, בהזמנות, נותנים שירות, מחייכים, ממוקדים עבודה. 

ירדו לי דמעות. מה אני יכולה לעשות??? זה פוגע בי ונכנס לי ישר לתוך הנשמה. זכיתי לראות בעיניים שלי תפקוד של מתבגרים שנפלטו כמעט מכל מסגרת אפשרית, מלאי בטחון עצמי, נעימים לסביבה, ובעיקר חדורי מוטיבציה לעשייה. התרגשתי כי ידעתי שהאישה הצנועה הזו כאן לידי, אחראית על כל זה. היא ורק היא פצחה את הנוסחה לשייכות. כל כך הרבה תרומה ומועילות, כל כך הרבה ערך, מבט בגובה העיניים, חזון, ואמונה. אמונה בילדים וביכולות שלהם. 

קרן, 

אני מעריצה שלך. 

איזה מזל שיש אותך לילדים האלה. 

אני מודה לאורטל סטלקול חיים, מנהלת עיר ללא אלימות קרית מוצקין על המיזם המבורך של סדנאות הורים למתבגרים בעיר, לורדית דורזלר, מנהלת לשעבר של הרשות למלחמה בסמים בעיר ולראש עיריית קרית מוצקין, מר חיים צורי על ההקשבה.