שיתוף של פורים 2.3.18

שיתוף של פורים 2.3.18

שיתוף של פורים

שבת שלום לכולם 

בכל שנה ב 18 השנים החולפות, התחפשתי. בכל שנה בערך מינואר הייתה חולפת המחשבה הראשונה בראשי: למה אתחפש השנה... ? וזו היתה הופכת לרעיון, ומשם לתוכנית לביצוע. בין אם הרכבתי תחפושת ממה שכבר יש ובין אם בחרתי בתופרת ( בשנים בהן יכולתי להרשות לעצמי..) הייתי כמעט כל הדמויות: חיילת, בובה, ליצן, וונדר וומן, סינדרלה, מיני מאוס ועוד ועוד... אני לא יודעת כמה אתם מבינים עד הסוף מה זה אומר להיות גננת בפורים. התחפושת שלך צריכה להיות מושקעת במידה - כך תהיי פורימית מספיק אבל לא מפחידה, במדידה הראשונה את אמורה לקפוץ ולהתכופף מול מראה על מנת לוודא ששום ציץ או תחתון לא בורח משום מקום, ואחרי שעברת את כל הבחינות הקפדניות הללו, משימת המשימות היא למצוא זוג נעליים שיתאימו לתחפושת ויהיו נוחות להתרוצצות במהלך כל היום הזה. ועכשיו, אחרי שנמצא הזוג הנכסף, את מכוונת שעון ל 05.00 בבוקר פורים. מתעוררת, מתארגנת, מתאפרת ושותה קפה. למה כל כך מוקדם? כי עוד רגע יתעוררו הבנות הפרטיות שלי וגם אותן צריך לארגן איך שהן מבקשות. פן/מחליק/איפור.... ולהספיק לצאת בזמן ובלי בכי. את זה למדתי על בשרי לפני בערך 10 שנים.פורים שבו הגדולה היתה טווס והקטנה היתה טינקרבל ואני...? אני הייתי על סף התמוטטות עצבים. התעוררנו מאוחר מדי, היינו לחוצות מדי וכלות לא הסתדר כמו שצריך. דוגמת האיפור של הטווס שהדפסתי מהאינטרנט דרשה קצת יותר מיומנות ממה שחשבתי שיש לי, הקטנה שלי התעוררה בבכי שהיא לא רוצה טינקרבל, ואני רק רוצה שיצאו כבר מהבית מחייכות ושאוכל אני בעצמי כבר ללכת ולטפל בילדים בוכים של אחרים. משום מה, זה יותר קל להרגיע אותם מאשר את הילדים הפרטיים של עצמך. מהפורים הארור ההוא למדתי כמה דברים. אני משפת אתכם במסקנות שלי מהאירוע כדי שתרוויחו קצת מהנסיון : 

1. עשו יחד יום נסיון בבית

2. שחקו עם הילדים ועם התחפושות מספיק זמן לפני, כדי שייהנו מהתחפושת כמה שיותר, ולא רק ביום החג. כשזה מגיע הם נרגשים מדי וזה עלול להציף אותם עוד יותר.

3. בבוקר החג, זרמו איתם. הימנעו מחיכוכים ומריבות סביב איפור והתארגנות. שאלו אותם איך ואפרו אותם כמו שהם מבקשים. 

4. ילדים צעירים - אם אלה התעוררו והחליטו שהם רוצים תחפושת אחרת שקיימת בבית או לא להתחפש בכלל - זה הזמן להקשבה אמיתית. היעתרו לבקשות שלהם ןהימנעו ממריבות מיותרות. קחו בחשבון שאחרי יום התחפושות בבית הספר יש חופש. בחופש הם יתחפשו כבר בתחפושת המושקעת שקניתם ויש מצב שאפילו יתנו לכם לאפר אותם ולצלם.

מה עשיתי אני באותו בוקר ? איחרתי. מחקתי איפור, איפרתי כמו שהיא ביקשה ולא כמו שאני החלטתי, והקטנה הלכה לגן באוברול של קוף. אותו היא לא הורידה עד אוגוסט, אבל זה כבר שיתוף אחר... 

והשנה ? הגדולה כבר בת 20, חיילת, עצמאית. הקטנה שלי בת 14. לא סובלת את החג הזה כרגע ולא מעוניינת בכלל להתחפש. ואני ? כבר אין לי גן. 

התחפושות שלי בחלקן כאן בארון. כל אחת בתוך תיק שקוף. אני רואה אותן בכל יום, ומחייכת לעצמי. הייתי בטוחה שאלבש אחת מהן בחג הזה. וככל שהתקרב המועד, הרגשתי איך אני מתרחקת מהן. השנה הפסקה. אולי עוד אלך לאיזו מסיבה הערב ואולי לא, ואם כן, אז הפעם, רק מסכה קטנה, נעלי עקב, ובלי קפיצות מיותרות מול המראה. הפעם אפשר יהיה לחגוג פורים של מבוגרים. 

מפתה...

מבטיחה לעדכן 

שבת פורימית ונפלאה לכולם 

וחג שמייחחחחח