שיתוף של שינה- הסיכום

שיתוף של שינה- הסיכום

שיתוף של שינה

הסיכום

אז עכשיו בכתב, כמו שהבטחתי ❤

מה הסיבה שילדים נכנסים אלינו למיטה בלילה ?

תחנות שינה. בדיוק כך. 

חוקרים מצאו כי לכל אדם 7 תחנות התעוררות בלילה. שבעה שלבי שינה. בכל שלב כזה, אנחנו מתעוררים התעוררות קלה שהנסיבות שיכריעו אם זו תהפוך להתעוררות של ממש יהיו שתיים :1. האופן שבו נרדמנו

 2. האנשים שהיו נוכחים בזמן שנרדמנו. 

כלומר, אם אנחנו רגילים לישון בחדר השינה בכל לילה ונרדמנו בסלון, סביר להניח שבאחת משבע תחנות השינה , נתעורר התעוררות מלאה ונעבור לישון בחדר השינה.

מכאן, ילדים שרגילים שהורה יושב לידם ומרדים אותם עד להירדמות מלאה, סביר להניח שבאחת משבע תחנות השינה גם הם יתעוררו וינסו להחזיר לעצמם את אותו המצב שבו נרדמו כדי שיוכלו לחזור לישון.ואז סביר להניח שיקראו לכם שתבואו אליהם או שיגיעו אליכם בעצמם. 

האופן שבו תרדימו את הילדים, ישפיע על איכות השינה שלכם ושלהם. 

הרגילו אותם לטקס שינה קצר וקבוע. ספרו סיפור, חבקו ונשקו, ברכו בלילה טוב וצאו מהחדר. אפשרו להם להירדם בכוחות עצמם. ויש להם. כוחות. 

זכרו, 

ילד שנרדם בכוחות עצמו, יידע להרגיע את עצמו ביתר קלות. 

ומה עושים עכשיו ?

רגע לפני שמתחילים את הטקס, כדאי לפנות זמן לשיחה משפחתית.שיחה מהסוג הזה  היא חלק בלתי נפרד מחינוך לשינה. בשיחה ספרו לילדים על השינוי שעוד להתרחש בבית. הכנה מהסוג הזה תעביר מסר של כבוד וערך לילדים ותכין אותם לבאות. 

ועכשיו , אחרי שעשיתם שיחה, טקס ויצאתם מהחדר, קחו בחשבון שיהיו כאן ילדים מאוד לא מרוצים. הלא הרעתם להם את התנאים.... והדבר האחרון שנרצה זה שיתפתח מאבק. אנחנו רוצים לחנך לשינה איכותית וטובה למען בריאותם ובריאותנו. לא להיאבק בהם. לכן, מרגע זה, אתם מגוייסים להחזיר אותם למיטה בכל פעם שיצאו מהחדר. 

האופן שבו תחזירו אותם למיטה, ישפיע על משך הזמן של התהליך. 

אז איך לעשות את זה נכון ? 

קחו נשימה עמוקה, חזקו האחד את השניה בדרך, עשו זאת בשיתוף פעולה ובעיקר בבטן קרה. 

למה הכוונה ? 

בלי להתעצבן, לכעוס, לכאוב, לנשום לנשוף ולרקוע. החזירו אותם למיטה כאילו זה בכלל לא מפריע לכם. אם קשה לכם, זה הזמן לבטא כשרון משחק - קחו טלפון נייד, הצמידו לאוזן, עשו את עצמכם מדברים עם חבר/ה והחזירו אותם למיטה בנונשאלנטיות. 

גם 100 פעמים, אם צריך. 

זכרו, לילה אחד כזה - מקסימום שניים, ואתם הולכים לישון בכיף וישנים לילה שלם ברצף. 

שווה את זה, לא ? 

ואם אתם עדיין מפחדים מהבכי, צעקות דרמה שמחכה לכם, אז הלילה גם ככה גשום וסופה. כולם סגורים בבית עם מזגנים דולקים. אף אחד לא שומע.... 

לילה טוב, הרבה כוחות, סומכת עליכם שאתם יכולים. 

אל תשכחו לשתף שהצלחתם 

נעמי