שיתוף של שינה 19.1.18

שיתוף של שינה 19.1.18

אז איך מוציאים אותם מהמיטה שלנו ?!?!

בשלב הראשון, מתכוונים לזה 

ולמה הכוונה ? 

אני שומעת לא מעט הורים ש"מקטרים" על מעבר של הילדים אליהם למיטה באישון ליל. חלקם עושים מעשה וחלקם בוחרים שלא. לא משנה מהן הסיבות, לכאן או לכאן, הורים שרוצים להילדים שלהם ישנו באופן עצמאי, צריכים להחליט בעצמם שהגיעו מים עד נפש. 

השכבה עצמאית לישון הינה גבול ככל הגבולות. מעצם היותו כזה, הוא "מרע" את התנאים של הילד עד כה. ועל כן, השמת הגבול, תגביל את ההרגל של הילד עד כה ובכך תייצר בו את הצורך להיאבק. לבכות, לקום מהמיטה פעמים מרובות בזמן התהליך, ועוד ועוד . רק הורה מגוייס, שהחליט שדי לו מההתנהגות הזו, יוכל לעמוד בלהגביל אותה.

מה יכול לעזור לנו ?

 לעיתים ההבנה שילד שיודע להירדם לבד הוא ילד שיודע להרגיע את עצמו, עוזרת. שכן ילדים שמתקשים להירדם בעצמם הם בדרך כלל ילדים שנוטים להתפרצויות זעם ורבים מהם אף ישתמשו בבכי במקום בשיח או הסבר.ילד שמרדים את עצמו, יצליח להרגיע את עצמו כשהוא נסער ביתר קלות.

אני מאמינה שכל גבול המותאם התפתחותית לילד, טומן בחובו אמירה ברורה ובהירה לילד:"אני סומך עליך, ומאמין שאתה יכול". לא די רק בלאמר מילים כגון :"אתה בוגר". צריך לעמוד מאחוריהן ולהאמין באמת ביכולת של הילד. 

על פחדים של ילדים בלילה אני גם שומעת לא מעט מפי הורים שטוענים שהם חייבים להרדים אותם כי הילד אמר שהוא מפחד. ואני אומרת, פחד הוא מטרתי. יש לו מטרה להביא אתכם אליו באופן הכי מהיר ובלתי אמצעי שיש. אלא אם ילד באמת חווה טראומה בחדר ( לדוגמא: ננעל בחדר או נשאר לבדו בחדר חשוך בלי עזרה ) ואז יש על מה לבסס את הפחד. אז אתנהל מולו באופן אחר לגמרי. 

בכל מקרה, קצת מרגישה עכשיו כמו רווקה באפליקציית היכרויות, אם החלטתם שאתם רציניים בעניין, תתחברו אליי בראשון ב 21.00 ללייב השכבה ושינה בו אתן את כל הכלים ואענה על כל השאלות... כמעט

ממש עוד מעט

 לילה של שינה רצופה,

נעמי