שיתוף של שנ"צ 15.12.17

שיתוף של שנ"צ 15.12.17

איזה פאן זה שנ"צ. לאלה מכם שמרשים לעצמם כמובן.... ואני רואה את עיקומי הפנים ומבט הבוז בפניכם. איזה שנ"צ בראש שלך ??? מתי בדיוק ואיךךךךך ?????

אז כן, אני מאז ומעולם לא ויתרתי על שנ"צ בשישי בצהריים. כל השבוע אין מצב. אני עובדת . אבל שישי, קודש. בשעה 14.00 בצהריים, כמו טקס, העיניים שלי מקבלות מבט מצועף, התנוחה הטבעית עוברת מישיבה לשכיבה ואני שונצ"ת. בסלון, בחדר השינה, במרפסת... איפה שאני נמצאת. 

רוצים לדעת איך ? 
דרשתי. עמדתי על זה. מתוך אמונה אמיתית שאני אהיה אמא טובה יותר, מכילה יותר, מקבלת יותר , סובלנית יותר. 
כשמסבירים לילדים ממקום אמיתי, לא בכעס, לא בעצבים, לא בכאילו אלא ממש מסבירים. יושבים יחד, סביב שולחן, מסבירים את הצורך, בקשת העזרה והתרומה. כאשר מדברים בנחישות, מכינים אותם די זמן לפני ומבטיחים זמן משותף אחרי. אפשר בטבלה לארגן את שישי אחר הצהריים, שישי משפחתי. בו לכל אחד יש מקום וצורכי כולם באים לידי ביטוי. כשמגיעים לאותו שישי בצהריים, נערכים לכך מראש. מכינים את הילדים ואת עצמנו ונכנסים לנוח. בפעם הראשונה רק חצי שעה. חצי שעה שבה אתם מכבדים את הגבול של דלת סגורה או שכיבה בעצימת עיניים ובלי לענות. אתם תכבדו והם יגיבו לזה בכבוד. אחרי שמכינים ילדים בשיחה מכבדת, נערכים מראש עם כל מה שנדרש, כנראה שזה יעבוד. וזה עובד. 
בשבוע הקרוב אצרף לכאן קישור להורדה להזמנה לשישי משפחתי. אתם יותר ממוזמנים להוריד, להדפיס או סתם לקבל השראה . בינתיים, היו יצירתיים. קדימה , זה הזמן ! עוד שעה כבר שתיים ואתם יכולים להיות במצב מאוזן. אולי לא שינה עמוקה, אבל גם מנוחה זה לא רע כהתחלה. שינוי הוא תהליך. התמידו, היו נחושים וזה יעבוד. 
שבת נפלאה 
נעמי