שיתוף של משבר גיל 40

שיתוף של משבר גיל 40

שיתוף של משבר גיל 40
אז לא כתבתי בסופ"ש שעבר... הייתי עסוקה בשבוע קרנבל יום הולדת שארגנה עבורי אישתי 
בוקר יום הולדת שהתחיל בחצות הלילה שלפני. ברכת יום הולדת מרגשת לשמים זרועי כוכבים, משאלת לב שנשלחת למעלה. מה ביקשתי לי לשנה זו ? שלום ואהבה. פשוט. שלום ואהבה. 
הכנתי את עצמי לשנתי הארבעים כבר כשהתחלתי ללמוד במכון אדלר. הייתי בת 26 אז... למדנו קורס במעגלי חיים, והקדשנו לכל עשור . זו היתה אחת התקופות היפות בחיי. אני זוכרת שישבתי שם ושאלתי את עצמי מה לעזאזל יכול להשתבש אי שם בגיל 40? הייתי בתחילת דרכי המקצועית, כולי מלאת אדרנלין וסקרנות. לא יכולתי לשער את גילגולי בחיים. יכולתי לראות רק התפתחות, גדילה וצמיחה. כמה מעט ידעתי אז. החיים לאורך השנים לימדו אותי שגדילה והתפתחות כואבים משום שהם באים כתוצאה ממשבר. קטן או גדול, אישי או מקצועי. 
אז כנראה שהמשבר שלי החל שנה קודם. בגיל 39. שם הונח לפתחי מפתח, ואולי הונחו מפתחות דומים בעבר, רק שהפעם יכולתי לראות אותו בבהירות. לא שיערתי לעצמי מה יש בדלת שאחריו... לא יכולתי לתאר לעצמי כמה אבק ייפול עליי ואיזה רעש גדול יישמע כשאפתח את הדלת. והעזתי. ופתחתי.
היום, ביום הולדתי ה 40, אני מוצאת את עצמי יושבת בבגדים לבנים, זר עטור פרחים טריים על ראשי, בסופו של יום שלם בו קיבלתי ברכות מרגשות כל כך מלאות במילים שכל כך מדייקות את כל מה שהייתי רוצה להיות עבור אחרים. מכרים וקרובים ישבו, השקיעו וכתבו לי מהלב ואני הרגשתי שכל ברכה היא ליטוף לנשמתי.
בעודי רוכנת מעל עוגה מושקעת שהכין לי חבר אהוב ויקר, אני עוצמת עיניים וממש מצליחה לראות את עצמי עומדת בתחילתו של שביל שמימיני ומשמאלי דשא ירוק ופרחים. איני רואה את קצהו, רק ירוק ותכלת שמים, ענני נוצה ותחושה אביבית, רעננה של התחלה. אני נושפת חזק ומכבה את הנרות. החברים שלי הפתיעו במסיבה מתוכננת ומושקעת ממש, זה הזמן כמובן להודות, ומה שהכי ריגש אותי היה שעל העוגה הם בחרו להניח נר של הספרה 4. לא הוסיפו 0, לא היו בלונים של 40. רק 4. כשאני פוקחת את העיניים אחרי שכיביתי גם את הנר עם הזה, אני מחייכת לעצמי בלב. מחייכת על שזכיתי גם בגיל 40 ואחרי צעידה לא פשוטה בשבילי החיים, קוצים ששרטו את גופי וצלקו את נפשי בדרך,עדיין נשמר האינסטינקט הטבעי להביט על ההמשך מבעד לעיניים אופטימיות, נרגשות ותמימות של ילדה קטנה. 
שבת של אופטימיות גם לכם