מתבגרים

מתבגרים

כאמא למתבגרת, גם אני חוטאת מדי פעם בחיטוט בנייד... לא מגזימה ברמת פירוט שיחות או הקלטות אבל בהחלט פותחת מדי פעם גלריית תמונות וווטסאפים. אני מאמינה שעלינו, כהורים, להיות מעורבים בחיי ילדינו. מעורבים ולא מתערבים. לדעת לייצר שיח טוב סביב נושאים שמדאיגים אותנו ובעיקר להקשיב. חלק מההקשבה למתבגרים ולרחשי ליבם מתבצעת באמצעות הטכנולוגיה. כן. הגענו לשם. ולא, אני לא מתלוננת. כשאני הייתי בגילה, אמא שלי חיטטה לי במגירות וקראה מכתבים אישיים. אני יודעת את זה בדיעבד ולימים. וכשכן נגעה במשהו שעלול היה להוות עבורי סיכון, היא דאגה לבוא בפוליטיקה ולפתוח שיחה. בדרכה הרגישה, העבירה לי את אחד הכלים החשובים בהורות. חשוב לי לציין כאן שיש בבית שלנו אמון מלא בנוי'ה ומערכת יחסים מכבדת. הנייד שלה לא נעול בשום קוד, והרבה פעמים מוטען בסלון כשהיא בחדר. לא פעם היא שמה לי אותו בתיק בטבעיות ושוכחת ממנו עד החזרה הביתה.
אז השבוע היתה לי הזדמנות לשבת עם הנייד של הבת שלי. פתחתי גלריית תמונות. ממליצה בחום . המבט דרך העיניים שלהם על העולם והבחירות שלהם מה הם מצלמים יכולים להוות עבורנו צוהר לחייהם, לעניין שלהם בעולם ולנקודת מבטם.
ואלו הממצאים:
גורג' ( הכלב שלה ) ישן
ג'ורג' יושב
ג'ורג' לבוש בווסט ורוד
חתול
חתול
סוס
נוי'ה רוכבת
סוס
עין של סוס
נוף
נוף
נוף
פרחים
עלי שלכת
חלקי גזע על אדמה
פרחים
נוף
קבוצה של ילדים ( בגבם למצלמה) - תמונה מטושטשת, כנראה צולמה בטעות...
סוס
סוס
סלפי
חתול
ג'ורג'
תמונה עם חברות
תמונה עם חברות
אחוריים של סוס
נוי'ה רוכבת
.....
מבינים את הרעיון הכללי ?

עם יד הלב, לא ממש ידעתי מה לחשוב לעצמי באותם הרגעים. מלבד להתפעם מכישרון הצילום שלה. היא צילמה מזוויות מיוחדות, הקדישה למשחקי אור וצל, טשטוש ופוקוס. לא ידעתי שחבוי בה הכשרון הזה . מחשבות נוספות שעברו לי בראש היו, כמה מעט תמונות עם חברות. כמה הרבה תמונות של טבע ובעלי חיים. מעניין. מאז שנולדה היא בת טבע. ילדה שחיה בעיר וכאילו לא בבית. ילדה עירונית שעושה את המיטב להתחבר לטבע שהיא כן מוצאת סביבה.
דרך גלריית התמונות בנייד שלה, העולם נראה פורח, רגוע, שליו, שקט.
אופן הצילום והדקדוק בפרטים, הראה לי עד כמה היא מתבוננת בדקויות שאני לצערי לא רואה במחול המטורף של החיים.
כמה ייחודיות יש בה, בילדה שלי. כמה רוגע יש בי, שהבת שלי בוחרת להנציח בתמונות עולם של טבע ונוף.
מתי בפעם האחרונה נגלה לעינכם העולם של ילדכם ? בקשו מהם לשתף אתכם בגלריית התמונות שלהם או חטטו בעצמכם. סליחה, אבל זו לא חדירה לפרטיות כשמדובר בילדים שלכם. רק זכרו שלא להתעמת איתם בחוסר כבוד על התכנים. ייצרו שיח ממקום סקרן ושואל. המטרה היא תקשורת פתוחה ומימוש זכותכם ההורית. בואו לא נשכח מי משלם להם עבור התענוג....

שבת נפלאה של גילוי נקודות מבט אחרות