בלוג

שיתוף של שבת 8.12.18

שבת שלום , הפעם אני משתפת מטיול לנבכי הנפש. בקליניכיף אני עובדת לא מעט עם קלפים, מסוגים שונים ובהזדמנויות שונות. אין הרבה אנשים שיודעים שתחילת דרכי המקצועית היתה כמעט כולה היאחזות בפתיחות קלפים מסוג אושו זן טארוט. פתיחות קלפים בשילוב עם אמון בעצמי, אומץ ואישה אחת אוהבת ומאמינה. הקלפים הללו אינם עוסקים בחיפוש עתידות או שאלות על אלה שאינם עוד, אני חושבת שפשוט ביקשתי למצוא עוד חיזוק או אמונה בדרך. 

קרא עוד

יש לי ציפור קטנה בלב

יש לי ציפור קטנה בלב
כשהתיישבתי השבוע לכתוב את השיתוף הזה, הבת שלי הגדולה בדיוק חזרה מהעבודה :"על מה עכשיו את בוכה?" שאלה אותי בעודי שקועה בנייד "יגאל בשן, הוא נפטר..." "ותני לי לנחש, את כותבת שיתוף של שבת על יש לי ציפור קטנה בלב..." "לא את, משהו את !" המשיכה :"אין עכשיו ברור שאני הבת שלך ! איך ששמעתי את הידיעה, חשבתי עלייך והיה לי ברור שעל זה תכתבי" הגישה לי גליל נייר טואלט, איחלה לי כתיבה מהנה והלכה.

קרא עוד

שבת של שמחה

השבוע אחותי התחתנה. כבר שנים שאנחנו מחכות לחתונה הזו, היא ואנחנו. היא היחידה שנשארה... אף אחד לא לחץ, והיו כמה "אזעקות שווא" בדרך, שכאשר הגיעה ההודעה, עמדנו שם כלא מאמינות.

קרא עוד

שיתוף סקסי במיוחד...

שבת מבורכת לכולכם. אני יושבת וחושבת מה לכתוב שיעניין, שיוסיף ? ויחד עם זה, אני רוצה להיות כנה ומחוברת לעצמי. אני כותבת בדרך כלל מהבטן, משתפת אתכם בחיי הפרטיים, בדילמות שמעניינות אותי ולעיתים, בקשיים ושאלות של מודרכים. הפגישות שלי השבוע, סבבו בעיקר סביב סקס ומיניות, אם במפגשים עם הורים למצבגרים, אם במפגשים עם המתבגרים עצמם, ובהרצאה מיוחדת שעשיתי השבוע סביב נושא מיניות בגיל הגן. ואיך כל זה קשור לשבת חורפית...? אני אתן לכם עוד רגע... ועוד אחד... עכשיו אתם איתי...? טוב אם עוד לא, אז בטח תהיו בהמשך...

קרא עוד

שיתוף של שבת 16.11.18

אז השבוע הופתעתי,
מכירים את זה שהיומן שלכם מלא בעבודה/סידורים/משימות , שהכנתם את עצמכם כל השבת הקודמת והתמלאתם אנרגיות לקראת שבוע עמוס פעילות, ואז, אתם מתעוררים בבוקר, ובאיזושהיא נקודה, ממש בתחילת היום, בפתחו של שבוע חדש, אתם נתקלים פנים אל פנים במציאות בלתי רצויה. כזאת שמפילה את רצף אבני המשימות שלכם שהעמדתם בזהירות ובקפידה זו אחר זו כאבני דומינו שזה עתה נקשו בראשונה שבהן.
כך התעוררתי לי בבוקר יום שני, שמחה ונרגשת לקראת פגישה.

קרא עוד

שיתוף בשני חלקים...

שבת מבורכת לכולכם, מקווה ששמתם לב שבשבת הקודמת לא פירסמתי שיתוף... חגיגות יום הולדת במדינה אחרת ואישה אחת ממוקדת מטרה להרחיק אותי מהנייד, עשו את העבודה. התנתקתי. אמיתי. עם זאת, הבטחתי לעצמי שאפצה... אז מוגש לכם מכל הלב, שיתוף יומולדת כפול בשני חלקים.

קרא עוד

שיתוף של שבת 19.10

"זוועה!" "מזעזע!" "איך היא יכולה!" הן המעודנות שבתגובות שקיבלה הסייעת המדוברת על התנהלותה באינסטגרם.
אז הגיעה העת להתעורר,כיוון שהבעיה היא לא באותה מטפלת, לא ברשת החברתית, ולא בתמונה שאותה היא העלתה.
הבעיה היא גדולה יותר, סבוכה יותר ואף אחד לא באמת מביט בה נכוחה.

קרא עוד

החתונה היוונית שלי

אז כבר אקדים ואומר שמי מכם שיבחר להשאר ולקרוא, יחזיק את הבטן מצחוק... אבל עד אז, תצטרכו להיות סובלניים. קחו לכם כוס יין, שבו בנחת כמה דקות, קחו נשימה, ותזרמו איתי...
מאז שאני זוכרת את עצמי, אני רוצה להתחתן.

קרא עוד

החופשה היוונית שלי

אז ארזנו את עצמנו, 4 נשים חזקות, במתכונת שלא היתה כמותה בעבר, וטסנו לטיול של 3 שבועות, 5 איים, 7 בתי מלון, ביוון. איך היה ?!
תלוי באיזו נקודה בזמן, ואת מי שואלים...

קרא עוד

שיתוף ראש השנה

כמעט שבת שלום, כמעט ראש השנה. בכל שנה, מאז שאני זוכרת את עצמנו ( את אשתי ואותי) , בערב ראש השנה יש לנו דייט לילי מאוחר... בדייט הזה אנחנו מקדישות זמן לסיכום השנה החולפת, בודקות האם הגשמנו את משאלות ליבנו לשנה זו כפי שאיחלנו לעצמנו בדיוק לפני שנה, ואז מאחלות - כל אחת לעצמה ולאחרת- איחולים לשנה החדשה.

קרא עוד

עניינים של כבוד

המרפסת שלי צופה לפארק מרכזי בעיר. כשאני יושבת שם מדי ערב, בסיום יום עבודה, אני נהנית מנוף מתחלף של שחקני כדורעף, הורים וילדים, אמהות ותינוקות, גברים ונשים מתאמנים במתקני הכושר השונים, כלבים ובעליהם ובני נוער.
השבוע, התישבתי כהרגלי, עם כוס קפה. השעה כבר היתה מאוחרת, 21.30 בערך, הפארק כבר היה חשוך,ודי ריק. היו עוד כמה שחקני כדורעף שנפרדו האחד מהשניה, לידם ילדה קטנה, בערך בת 5 תלויה על הרגל של אמה (גם היא שחקנית כדורעף). התעכבתי עוד רגע, ויכולתי לראות ולשמוע את האמא מתעקשת שהילדה תאסוף את הצעצועים שלה המפוזרים ותנעל נעליים תוך שהיא מנהלת שיחה עם אחד השחקנים האחרים.

קרא עוד

וידויה של אם

ילדה שלי,
כל כך הרבה שינויים את עוברת החופש הזה, וגם אני...האמת שאני קצת מותשת בשלב הזה של אוגוסט. כל החופש הזה, עם כל ההנאה, קצת ארוך לי מדי. אני מוצאת את עצמי בוהה בך לרגעים. שואלת את עצמי, איך גדלת כל כך?! מתי זה קרה? ואם את גדלת, אז מה זה אומר עלי?

קרא עוד

אונס ורטואלי

"נעמי, מה עשיתי לא בסדר?!"
פתחה בקריאה שקרעה לי את הלב.
בבכי ומילים שבורות תיארה לי קרובת משפחה איך הנבל(החשוד) פיתה את בתה בת ה 9 לשלוח לו תמונות של עצמה עירומה. "את מכירה אותי!" "איך?!איך?!איך?!" "את יודעת איזו אמא אני!!!"

קרא עוד

אמא/אבא יקרים שלי

אמא/אבא יקרים שלי
בעוד שבועיים בערך אחזור לגן או לבית הספר. אולי אגיע אליהם בפעם הראשונה. אני מאוד מאוד נרגש. קניתם לי תיק חדש, אולי אפילו שניים ועל כל דבר כתבתם את שמי או הדבקתם מדבקה ממש יוקרתית שהזמנתם באינטרנט. הכל מוכן... הכל חוץ מכם. אז קחו נשימה רגע, וקראו בעיון. אני מבטיח לפרט את כל מה שנדרש לי כהכנה ולימים הראשונים:

קרא עוד

שיתוף של חופש גדול

אז הוא כבר כאן, ולא משנה כמה נקטר... יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי שיהיה מעט יותר קל. 

קרא עוד

וידויה של גננת

היי כולם ושבת מבורכת, השבוע שוחחתי עם אמא של אחד הילדים שגדל בגן שלי :"נעמי, זוכרת שהיית נוהגת לאמר שיבוא יום ותכתבי ספר...? אז מה קורה עם זה ?"
זה שנה שאיני גננת. זה יולי הראשון שאיני נמצאת שם בחודש הכל כך קשה הזה. אז עבורך, ועבור כל אותם הורים שקוראים אותי, אני כותבת כאן היום.
בד"כ אני כותבת אליכם ההורים, מפנה את תשומת לבכם להתנהגות של ילדכם, מתרגמת, מסבירה, מתווכת, מציעה. עכשיו אני קוראת לכם להכנס לנבכי נשמתה של הגננת בה תפגשו בעוד כחודש.

קרא עוד

שיתוף של שבת 15.6.18

"אוףףףף למה הילדה הזו לא מוכנה לרקוד במסיבה ??? בכל החזרות היא משתתפת – אני רואה אותה בתמונות שהגננת שולחת מהגן, היא רוקדת בבית בסלון בלי הפסקה את כל שירי המסיבה , בחרה לעצמה שמלה שעלתה לא מעט (עצבים וכסף וגלידה ומשחקייה וסיכות תואמות וקשת והפתעה ותיק חדש לגן ), עשיתי לה תסרוקת כמו שרצתה ואפילו הסכמתי לה קצת נצנצים בעיניים, ואז סבתא שלה קנתה לה נעליים חדשות ממש כמו של אנה ואלזה והילדה יצאה מהבית מרוגשת ומבושמת, מלאת מצב רוח טוב ואז הגענו למסיבה ואז היא התיישבה עליי ואז היא נדבקה ואז היא לא זזה ממני עד סוף המסיבה . עד הרגע שבו קראו בשמה לקבל את מתנת הסיום. אז היא קמה, סדרה את קמטי שמלתה, נגשה לגננת, חבקה אותה וחזרה אלי. סליחה, לברכיים שלי. ומשם על הידיים . עד הבית.

קרא עוד

שיתוף של גאווה

סופ"ש עליז במיוחד ! חגיגות הגאווה בפתח ואני בשמים!!! מרגישה קצת עומר אדם... 5 הרצאות סביב יציאה מהארון בשבוע החולף ובזה שאחריו, ובאמצע סופ"ש חגיגות עם חבריי לקהילה. מצעד, מסיבות ומה לא... בעיקר מקווה שאחזיק מעמד ואצליח ליהנות... בשנה שעברה הרגשתי את גיל 40 יופי. הצלחתי להיות במצעד אבל לא לצעוד, הגעתי למסיבה וחזרתי אחרי שעתיים, לאפטר רכשתי כרטיס ולא הגעתי... בהומואית זה נקרא "ויאז'ה". בתרגום חופשי : זקנה. 

קרא עוד

האח הגדול - פרק 4

שמס ח'ביבתי, 

הבית סער ובער בשבוע החולף סביב הקמת הממשל-אח. ברוב קולות נבחרה שמס לכהן כראשת ממשלה. אני מוכרחה לאמר שכשהיא נאמה לאומה את נאומה הראשון, עברה בי צמרמורת:"לראשונה, ראשת ממשלה אישה-ערבייה". זה בהחלט היה שחר של יום חדש. 

קרא עוד

האח הגדול - פרק 3

מה אני יכולה לעשות שאני מתאהבת בפשטות? נופלת שדודה לשמע מילים כמו "רבינה", "ראמה" משם באתי. אמנם נראית הכי אירופה עם הבלונד והעיניים הכחולות (בזכות אבי ההולנדי ז"ל), אבל בפנים ? מרוקו אורגינל. 

קרא עוד

האח הגדול פרק 2

אני מלאת אהבה אליכם על שאתם עוצרים לכמה רגעים לקרוא. אני נפעמת לאור התגובות הרבות והמגוונות. אז קודם, תודה. אם רק אפשר לבקש, קצת צניעות בבחירת מילים. ולא בשבילי, בשבילכם. רבים מכם הגבתם, זעמתם על המקלדת ובבחירת המילים שלכם, הסטתם את הדיון מהעיקר לתפל. כי איך אפשר להקשיב באוזן נקיה וצלולה לתוכן כשהוא עטוף באריזה כל כך מכוערת...? זכותכם להגיב. השאלה היא האם אתם גם רוצים להישמע ...אז אני מזמינה אתכם לקרוא, להגיב, לאמר את שעל לבכם, בדרך סובלנית שתאפשר הקשבה. קראה מהנה...❤

קרא עוד

האח הגדול פרק 1

ואני כבר רואה את הפרצופים שלכם, רואה את הפליאה, מדמיינת את התגובה - "האח הגדול???" "את?!" "מה יש לך לראות בזה ???"

אז אני, נעמי גלילי, אם ואישה בישראל, מצהירה בזאת, כי אני צופה באח הגדול באדיקות כבר שנים, משלמת עבור הערוץ בתשלום, מכורה במודעות. 

הפעם החלטתי לשתף. לנסות ולהזמין אתכם לראות את הקסם שאני מוצאת שם. הקסם האנושי. 

קרא עוד

שיתוף של התרגשות 4.5.18

השבוע נפגשתי עם אישה חזקה, עוצמתית ומרגשת, קרן בבלי שמה. מנהלת תיכון טכנולוגי "עתיד" בקרית מוצקין. 

היא הזמינה אותי לקפה בבית הקפה החדש שפתחה. "בית קפה???" "בנוסף לניהול בית ספר, פתחת בית קפה???" 

קרא עוד

שיתוף של אסון 27.4.18

אי אפשר להתנתק מהאסון של אתמול. 10 נערים ונערות נהרגו. 

התעוררתי הבוקר לבוקר אפרורי כשנדמה שהשמש נלחמת בעננים לשלוח קרניים חמימות ולהשתלט על השמים. "כאילו ולא היה" נאמר בתחזית. רק שהיה. והיה רע. 

קרא עוד

חג עצמאות שמח - שיתוף של השראה 20.4.18

אני, נעמי גלילי, אישה עצמאית, אם ובת זוג, מדליקה משואה זו למען כל הנשים באשר אתן: •כל הנשים שמוכנות "לסבול" אתכם הגברים "עוזרים" להן בבית

קרא עוד

5 טיפים לחזור מחופשה ארוכה - לגזור ולשמור ! 6.4.18

רגע לפני החזרה לשגרה, 

5 טיפים לחזור מחופשה ארוכה - לגזור ולשמור !

קרא עוד

שיתוף העצמה נשית 9.3.18

שיתוף העצמה נשית

חמישי שמח לכל הנשים העוצמתיות ביקום ! כן, את ואת ואת וגם את והיא ואת, כולכן ! וכל הנשים שאתן מכירות. 

משתפת אתכן השבת מכל הלב בשיתוף מעט אישי, אבל לא זה העיקר. העיקר שכולכן תרגישו גדולות מהחיים ! כי אתן כאלה !!!

קרא עוד

שיתוף של פורים 2.3.18

שיתוף של פורים

שבת שלום לכולם 

בכל שנה ב 18 השנים החולפות, התחפשתי.

קרא עוד

שיתוף מתנה ליום המשפחה 16.2.18

שיתוף מתנה ליום המשפחה ממני לכל מי שבחר לעצור לרגע לקרוא 

שתפו כבר עכשיו הורים בהריון, וגם כאלה שילדו בשנה החולפת. הם יודו לכם. מבטיחה.

אז השבוע ממש נחגג יום המשפחה,ובקרוב יום האישה הבינלאומי, ימים של עוצמה משפחתית ונשית. 

אני רוצה לשתף אתכם ובאמצעותכם להגיע לכמה שיותר הורים לתינוקות רכים שרק נולדו... כמה שיותר מוקדם בהורות, כך ייטב.

קרא עוד

מה יש לאמא של עדן בבטן?

היי כולם, 

כולי נרגשת לקראת הלייב בראשון הקרוב, בו אני מארחת את הסופרת המקסימה שירי רבינוביץ-זיו. הלייב בנושא לידת תינוק חדש במשפחה. אז קודם כל, תייגו ושתפו את כל מי שאתם רק יכולים לחשוב שזה יעניין או יעזור לו/לה . ועכשיו, אני מצרפת בהתרגשות רבה את השיתוף של שירי מחופשת הלידה שלה, השיתוף שזכה לעשרות אלפי קריאות במאקו ובעצם התחיל את כתיבת הספר. 

הנאה מובטחת

קרא עוד

שיתוף של שינה- הסיכום

שיתוף של שינה

הסיכום

אז עכשיו בכתב, כמו שהבטחתי 

מה הסיבה שילדים נכנסים אלינו למיטה בלילה ?

תחנות שינה. בדיוק כך. 

קרא עוד

שיתוף של שינה 19.1.18

אז איך מוציאים אותם מהמיטה שלנו ?!?!

בשלב הראשון, מתכוונים לזה 

קרא עוד

שיתוף של שבת- שיתוף שינה

מעברים מזמן משחק לזמן שינה

קרא עוד

שיתוף של שבת 29.12.17

אם יש לכם בפייס חברים עם ילדים קטנים, בטוח נתקלתם בפוסט הבא :"שינה זה לחלשים" ותמונה עם עיניים עייפות אבל חיוך מרוח על הפנים. אז לא. שינה שזה לא לחלשים. שינה זה להורים עייפים. ממש עייפים. 

קרא עוד

שיתוף של שינה 22.12.17

"נעמי את לא מאמינה ! זו הפעם הראשונה מזה 6 שנים שאני ישנה לילה שלם עם בעלי במיטה בלי ילדים! כבר ארבעה לילות ברצף !!! בעלי ואני מרגישים כמו רווקים ...."

קרא עוד

שיתוף של שנ"צ 15.12.17

איזה פאן זה שנ"צ. לאלה מכם שמרשים לעצמם כמובן....

ואני רואה את עיקומי הפנים ומבט הבוז בפניכם. איזה שנ"צ בראש שלך ??? מתי בדיוק ואיךךךךך ?????

קרא עוד

שיתוף של שבת 8.12.17

אילו הכל היה עובד לפי התכנונים,רוני היתה אמורה להשתחרר בעוד שבועיים ואני הייתי אמורה להתעסק עכשיו בתכנונים לקראת שחרור: מסיבת שחרור/מתנת שחרור/טיול שחרור....

קרא עוד

שיתוף של תדהמה 25.11.17

שיתוף של תדהמה
שבוע טוב, בשורות טובות. 
כותבת בצאת שבוע מטורף במיוחד. עוד לא יודעת בדיוק איך לעכל את ההלם והתדהמה להכיר אדם, להתאהב בו באשר הוא אדם, ולפתע פתאום , משום מקום, הוא איננו.

קרא עוד

שיתוף של שבת 1.12.17

אם אין אני לי, אבי לי....
הכירו בבקשה, בתמונה : גיסתי האהובה, גיסי המשוגע מאהבה והאחיינית המטריפה שלי. 
התמונה - ממש לא מבויימת. זה קורה לנגד עיניי, הנייד כבר ביד ומה שנשאר זה להקליק. יש אישור מהמשפחה לכתוב ולפרסם, וזה קורה. 

קרא עוד

שיתוף של הורה מתוסכל 10.11.17

שיתוף של הורה מתוסכל
השבוע קיבלתי טלפון היסטרי, מבין הבכי , הדמעות וההיסטריה הצלחתי להבין אמא שקיבלה טלפון מהגן. דרשו ממנה להגיע בדחיפות. ביתה בת ה 5 סטרה לגננת. הגננת בבית חולים עם דימום רציני באף. 

קרא עוד

שיתוף של יום הולדת 20

שיתוף של יום הולדת 20
הבת שלי בת 20. היום לפני 20 שנה, בדיוק ביום הולדתי ה 20, ירדתי עם תינוקת בת יומיים מבית החולים.
קיבלתי ילדה במתנה. 

קרא עוד

שיתוף של משבר גיל 40

שיתוף של משבר גיל 40
אז לא כתבתי בסופ"ש שעבר... הייתי עסוקה בשבוע קרנבל יום הולדת שארגנה עבורי אישתי 

קרא עוד

שיתוף של חגים

שיתוף של חגים
חג ועוד חג, ארוחה משפחתית אצל ההורים שלה, מנגל אצל האחים שלו, אמא שלו, אמא שלה, היא, הוא, הם , אנחנו.... ואני... שחשבתי שאני יכולה להתנתק.

קרא עוד

לא להיבהל ! זו רק אני...

לא להבהל ! זו רק אני...
מה יהיה ? כל כמה חודשים תימצא איזו שטות ומתבגרים קלי דעת ינהרו אחריה מבלי להבין מה הם באמת עושים ??? 

קרא עוד

שיתוף של כתיבה וחתימה טובה

שיתוף של כתיבה וחתימה טובה
בכל שנה בתקופה הזו, אני מרגישה כאילו ואני נדרשת לסכם את השנה החולפת ולהגדיר מטרות לשנה שבפתחי. בכל שנה בתקופה הזו אני מגדירה לעצמי יעדים, עושה בדק בית, בודקת חולשות וחוזקות שלי, מנערת מעצמי אכזבות ולובשת לבן לקראת שנה חדשה. 
השנה, סגרתי מפעל חיים. השנה, התעוררתי באחד בספטמבר, לראשונה מזה 20 שנה , ביקיצה טבעית בבית מלון באילת. החברים שלי הזמינו לי טיפול במים כשבמקום אין כניסה לילדים. 

קרא עוד

10 דרכים להימנע מריב עם המשפחה לקראת החג

אז החגים מתקרבים ובאים, ומה אנחנו יכולים לקחת על עצמנו כבר היום כדי שיעברו בשלום ? 
10 דרכים להימנע מריב עם המשפחה לקראת החג
או 
המדריך המלא להעביר את החג בנעימים

קרא עוד

עוד קצת וזהו.... החופש נגמר.

כל הילדים חוזרים למסגרות והטיול השבועי בקניון/ חנות לחומרי יצירה / ים / בריכה / הצגה / באולינג / סרט סוף סוף מסתיים . לא עוד תחנונים לסבא-סבתא , לא עוד לקבל מיליון שיחות לעבודה - היא לקחה לי את השלט, הוא לא נותן לי לפתוח את המקרר ועוד....

קרא עוד

שיתוף של עשירים...

או אולי בני עשירים ....?
השבוע, כחלק מתפקידי החדש בבית, החזרתי את בתי מהחווה בה היא רוכבת. היא בקשה שאביא לה אוכל כי היא רעבה, וציינה שהיא לא לבד. עצרתי כמו אמא טובה במאפיה השכונתית ומילאתי מלוא הסל בורקסים, מאפים, שתיה, כוסות ויצאתי לדרך.
כשהגעתי, השמחה היתה רבה, התיישבנו יחד, קבוצה של 6 חבר'ה בגילאי 15-17 וקשקשנו . השיחה די מהר הגיעה לרבדים אישיים, ומצאתי את עצמי במהרה נרעשת ונרגשת נוכח סיפוריהם האישיים.

קרא עוד

זה שיר פרידה

זה שיר פרידה
שבת שלום, אחרי שבועיים מלאי פרידות... מלאי מסיבות פרידה. 
זהו. השבוע ברביעי האחרון, הגעתי לגן בפעם האחרונה. יום אחרון בגן. במבנה הזה שאותו אני פוקדת כבר 17 שנים יום יום. 
אם לאמר את האמת, החודשיים האחרונים היו קשים. קשים מאוד. גיליתי בהם עד כמה אנשים לא יודעים להיפרד. פרידה היא חוויה קשה ללא ספק, עם זאת, כשלומדים ומלמדים להיפרד בתקווה ובהתרגשות וללא פחד מהעתיד לבוא, ניתן לעכל את הפרידה ולהמשיך הלאה. 
הפרידה הקשה ביותר בחיים היא המוות. וגם הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. 

קרא עוד

שיתוף של כאב

ינאי ורוי יקרים, 
מה לא נכתב או נאמר אודות הטרגדיה הנוראית שפקדה אתכם ? 
מדינה שלמה הוכתה בכאב ותדהמה יחד אתכם.
כששמעתי את החדשות הקשות בשבת בצהריים רק אתם, ינאי ורוי, עמדתם לנגד עייניי הדומעות.
חוסר האונים, ההיסטריה, הפחד, הבהלה בדקות הקשות בים - כל אלה בנוסף לעובדה שהאהוב שלכם איננו כאן עוד, הם חוויה טראומטית לכל הדעות.
רק מלדמיין את עצמי צורחת שם, נאבקת בחוסר האונים שלי להציל את אהובתי כשאני יודעת שאם אכנס, הילד שלי ישאר יתום... הלב שלי נקרע . רק מלחשוב על רוי שם בזרועות של אחד הקרובים, ער להיסטריה ולא מבין מה קורה... וסליחה על ההדמיה, זו הדרך שלי לנסות הכי קרוב שאני יכולה לשים עצמי במקומך.

קרא עוד

שיתוף של התחלה של הסוף 30.6.17

שיתוף של התחלה של הסוף
אז היום צילמתי את הגן שלי. אחרי שבירכתי את חבריי בקבלת שבת, ואת הוריהם בכניסה לדלת הגן, את בנות הצוות שמיהרו לביתן אחרי שבוע ארוך. צילמתי את הגן ריק. ריק מילדים. צילמתי ארונות, מטבח עץ, תיבות משחק, ארוניות, תיאטרון בובות , משחקים, ספרים... לא יודעת מה אני עושה עם התמונות האלו עדיין. חלק מהציוד כמובן יעבור לגן הצעיר, אבל הגן שלי מצוייד לעוד שני גנים לפחות... עוברת מחדר לחדר בגן, מצלמת תמונה ועוד תמונה, והדמעות האלה. אוף הדמעות האלה. יום שישי בצהריים. עברת שבוע עמוס. צלמי ולכי הביתה. מה כל הסנטימנטליות הזו עכשיו ?! זה לא מתאים !!! זה השד הקטן שלי. מנסה לשמור עלי מעצמי.

קרא עוד

שיתוף של שבת 7.7.17

שבת שלום 
אחרי עוד שבוע מטורף, הגיע הזמן לקצת שקט.... הגיע הזמן לשבת משפחתית, ארוחה טובה, מנוחה. קצת סוסים, כי יש תחרות ואנחנו מגיעות לעודד, קצת ניתוק מהנייד. ככל שעוברים הימים, ומתקרב מועד מסיבת הסיום, אני מתחילה להרגיש את הפרפרים בבטן. בשיר הסיום השנה בחגיגה יש כמה משפטים שעד לרגע זה אני לא מצליחה לשיר אותם ולהביט לילדים בעיניים...

קרא עוד

שיתוף של אהבה 15.7.17

שיתוף של אהבה
בחמישי האחרון חגגנו מסיבות סיום. השעון צילצל בבוקר חמישי, התעוררתי מיד לישיבה. הלב דפק בעוצמה ובקושי הסדרתי נשימה. הערב מסיבות סיום. 

קרא עוד

שיתוף של שבת 21.7.17

מתי בפעם האחרונה קיבלתם חיזוק על ההורות שלכם ? ומתי בפעם הארחונה קיבלתם חיזוק מהילד הפרטי שלכם על ההורות שלכם ? ולא, אני לא מדברת על ילד שמח מצעצוע חדש שקניתם לו. אני מדברת על ילד שמביע במילים וברגשות את כל מה שאתם עבורו. 

קרא עוד

10 הדברות להשתתפות של הילד במסיבת סיום

גם הילד שלכם סרבן מסיבות ?

10 הדברות להשתתפות של הילד במסיבת סיום

קרא עוד

שיתוף של גאווה 8.6.17

אני מניחה שכולכם כבר יודעים שאני חלק מהקהילה. לסבית, גאה, חיה בזוגיות כבר  17 שנים , רוב הזמן באושר

קרא עוד

שיתוף של שבת 2.6.17

כאמא למתבגרת, גם אני חוטאת מדי פעם בחיטוט בנייד... לא מגזימה ברמת פירוט שיחות או הקלטות אבל בהחלט פותחת מדי פעם גלריית תמונות וווטסאפים. אני מאמינה שעלינו, כהורים, להיות מעורבים בחיי ילדינו.

קרא עוד

שיתוף של שבת 12.5.17

השבוע הוזמנתי כלאחר כבוד, לערב שורשים בחטיבת הביניים בה מתחנכת בתי, נוי'ה. 
ערב המסכם עבודה מפרכת ( לא פחות) מתחילת השנה.

קרא עוד

שיתוף של שבת 5.5.17

אני יושבת כאן, בגינה המטופחת שאשתי יצרה עבורי, גינת המתנה לקליניקה החדשה שלי. 
מזג האויר מושלם, שעת בין ערביים, קפה ופרחים, מלא פרחים. 
אני לא משתפת בדרך כלל בחיי הזוגיים. לא כותבת לה ברכה מרגשת על הוול ביום הולדת, ולא מפרסמת כמעט תמונות שלנו יחד. וודאי שלא כאן. רק שכשאני יושבת לי כאן, לוגמת כוס קפה, נושמת עמוק ומתבוננת סביבי, עכשיו זה מרגיש לי נכון.

קרא עוד

שיתוף של שבת 28.4.17

השבוע עסקתי לא מעט בגירושין. נפגשתי בהורים שרוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם וקצת התבלבלו בדרך...

קרא עוד

שיתוף של התרגשות 21.4.17

כותבת על הרכבת בדרך לנתב"ג. כשתקראו מילים אלה אהיה אי שם חוגגת יום הולדת עם חברה יקרה.
אז השיתוף הזה מוקדש לך 

קרא עוד

שיתוף של שבת 24.03.17

שיתוף של שבת מאת ילדים פדחנים...
השבוע עיקר העניין שלי סבב סביב פדיחות של ילדים. חייבת לשתף בדוגמאות, כי ילדים הם אכן התסריטאים הטובים בעולם.
למשל הודעה מהסוג הזה : "נעמי יקרה,  
החלטנו לתרום את המיטה של בתי הבכורה אז פרסמתי אותה בפייסבוק

קרא עוד

שיתוף של שבת

כל האמהות שבכל בוקר אוספות את השאריות של עצמן לכדי אישה נשית ומטופחת ויוצאות לעבודה כאילו לא עברו לילה מהגיהנום עד לפני שעה...

קרא עוד

שיתוף של שבת 03.02.17

שיתוף של אחרי המבול...

אז השבוע אני מתחילה לאט לאט להתאפס. הבריאות שלמה, עד כמה שאפשר, העבודה חזרה למסלולה, עד כמה שאפשר, והכוח הזה של החיים שממשיכים ולא עוצרים לרגע הוא כוח מופלא שלא מאפשר לך זמן להתבוסס בצרות. כי הצרות - צרות, והחיים נמשכים. 

קרא עוד

שיתוף של שבת 27.1.17

אולי שמתם ❤ ( מקווה שכן...), בשבוע שעבר לא פירסמתי שיתוף של שבת. לא היה כזה מקרה מאז שהתחלתי לכתוב מדי שבוע בשנה וחצי האחרונות. מה היה שם ?

קרא עוד

שיתוף מ 1992...

לדה אחת, עיניים כחולות, שיער בלונדיני גולש. לבושה בחליפת חצאית בצבע ירוק, עם חגורת גומי עבה, אבל ממש עבה, בדרך למסיבת יום הולדת.

קרא עוד

האחד בספטמבר שלי - שיתוף של שבת

3 דקות

והפעם, טור דעה ... או לפחות כך זה נקרא בעיתון. השבוע נתקלתי במספר כתבות בנושא העדפות לבוש של ילדים. והכוונה היא לא למריבה הקבועה של "אני רוצה את השמלה הלבנה היום !" אלא לוויכוח מהותי בעניין בנים שרוצים להתלבש בבגדי בנות החל מהגיל הצעיר מאוד. זה נכון ? זה לא נכון ? קראתי על אמא מאוסטרליה שבוחרת, יחד עם תמיכה מלאה של בית הספר, לשלוח את בנה בחצאית וכך גם לטייל איתו ברחוב, לסופר ולגן השעשועים - זו הבחירה שלו, כך היא טוענת. אני אגבה את בני בשלב הזה של גיבוש המיניות שלו, כך שהוא יהיה זה שיבחר מה מתאים לו. 

קרא עוד

איך היה בבית הספר היום? נשמע מוכר?

 

גם לכם כבר נמאס מאותה תשובה לאקונית לשאלה :"איך היה היום בבית הספר /בגן?"

ילדים , לרוב יספקו בתשובה בנוסח : "היה כיף"... ואז אנחנו , כהורים, מרגישים לא פעם , מחוץ לתמונה.

 

מה עושים ? 

קרא עוד

לפעמים ספיידרמן יכול להחליף את אבא?

כשנוי'ה שלי היתה קטנה, בת שנתיים וחצי בערך, היא פיתחה קשר , לא כל כך ברור בהתחלה, לספיידרמן. היא לא ביקשה להתחפש לספיידרמן, וגם כשהצעתי את התחפושת – כי יש לי אותה בגן בכמה ווריאציות, התשובה נשארה לא.

קרא עוד

הבן שלך מחשק בבובות.. מה זה אומר עליו? מה זה אומר עלייך?

בני בן ה-4 משחק בבובות, מתעניין במשחקי בנות, בגן מבקש להתחפש לבת או לנסיכה . האם הוא הומו ? האם ניתן לראות נטייה מינית כבר בגיל הזה ? האם יש משהו לעשות עם זה ?

 

קרא עוד

שיתוף של שבת 6.01.17

גיל ההתבגרות/ ההתפגרות????

קרא עוד

גם עליי עשו פעם חרם

גם עליי עשו חרם ועוד איזה..אני בת 9, תחילת כיתה ה', בית ספר חדש בעיר חדשה.בלונדינית , עם שיער חלק.לא באתי טוב למלכת הכיתה...

 

 

קרא עוד

האחד בספטמבר שלי

סוף סוף שבת. סוף סוף מנוחה. זה היה השבוע הלחוץ ביותר שהיה לי בתקופה האחרונה... לא מעט שיתפתי כאן על עיסוקיה של מנהלת גן בחופש, לא רוצה להלאות אתכם בעוד ועוד פרטים על שיפוצניק "סטלן" ( שעשה רושם מאוד רציני, אגב) שבכל יום אומר לי: מחר.

קרא עוד

כל הילדים חוזרים למסגרות והטיול השבועי בקניון / חנות לחומרי יצירה / ים / בריכה / הצגה / באולינג / סרט סוף סוף מסתיים . לא עוד תחנונים לסבא-סבתא , לא עוד לקבל מיליון שיחות לעבודה - היא לקחה לי את השלט, הוא לא נותן לי לפתוח את המקרר ועוד....

קרא עוד

שיתוף לשבת - החופשה

החופשה...

כמעט שבת נפלאה לכולכם ! אכן שבת נהדרת. מה יכול להיות טוב יותר מחופש ? ים, בריכה, בריזה אילתית. וכן, כבר שרתי את השיר הזה בדרך ומקפידה לחזור עליו בכל יום. נו טוב, אז הפעם לא נסעתי רחוק מדי... אני באילת. ונהנית מכל רגע . כמעט מכל רגע. בחיי שעמד לי על קצה האצבעות לא פעם לכתוב משהו על החוויה משכרת החושים הזו שנקראת "הישראלי הנופש" , בפעם הקודמת שאותו ישראלי נופש הוזכר היתה עגומה במיוחד בכנרת . אז כאן המציאות לא כזו מכוערת אבל בהחלט ישראלית. 

קרא עוד

אי שם בקיץ 2015

אי שם מזמן, בקיץ 2015, התחלתי את הבלוג שלי. הצפתי מחשבות, רעיונות. שיתפתי אתכם ברגעי נחת וברגעי משבר. במבט לאחור, אני גאה בי. השבוע, התרגשתי מאוד כשמעגל החברים שלי עבר את קו האלף. גם לי יש מעל k חברים... אבל מה זה בעצם אומר ? השבוע באחד הימים חלפתי ברחוב ליד חברה שלי בפייס. היא אפילו לא חייכה אלי. פשוט המשיכה ללכת... לעומתה, באחד האירועים שהייתי, נגשה אלי מישהי והחמיאה על כתיבתי , אמרה שאני מאוד מרגשת אותה והציעה לי לכתוב ספר... 
בכל מקרה, השבת הזו, אני בוחרת לחגוג את כולכם . את כל קהל הקוראים שלי שהולך ומתעצם. אני מצרפת כאן באהבה שלושה מהשיתופים שאני הכי אהבתי, לטובת אלה מכם שרק הצטרפו, ואם אתם רואים אותי ברחוב, אפשר גם פשוט לחייך.
שבת נפלאה לכולם

קרא עוד

באהבה לכל ההורים שיוצא להם להמשיך את הוריהם...

השבוע נערכה האזכרה של אבי איתן גלילי ז"ל. אבי נפטר לפני 15 שנים. הייתי בת 24, גרושה ואם לרוני – אז בת 4.

אחרי כל כך הרבה שנים, עמדתי היום מול מצבת האבן, בנוכחות מצומצמת של 5 אנשים, שומעת בפעם המי יודע כמה את הקדיש , ומבלי לפגוע , חלילה, לא ממש מתחברת למילים ... אני  יודעת שאילו היית כאן, היית שואל אותי : "אז תגידי גברת גלילי, מתי זה נגמר?" וצוחק.

קרא עוד

איך נגמלים?

נעמי שלום

הבת שלי , בת 3 כבר וכל היום קשורה למוצץ. איך אני גומלת אותה ממנו ?

אלכסה ד. רמת אביב

קרא עוד

ביום ראשון הבת שלי מתגייסת באמת שקשה לי לעכל..

שבת שלום חברים,

את השיתוף הזה אני מקדישה לבתי רוני.

זהו. הבת שלי , רוני, עוברת לאחריות צבא הגנה לישראל בראשון הקרוב.

קרא עוד

משימת בית

http://www.naomi-galili.com/%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%99_%D7%92%D7%9F 

ה.ט.ר.מ.ה – לפני כל פעילות טכנית בבית כגון : מקלחת, ארוחת ערב, יציאה מהבית, מעבר בין פעילויות – איסוף משחקים ועוד

הטרימו !

כלומר, עדכנו את הילדים שלכם לפחות פעמיים לפני כל מעבר, בכך תשכיחו מאבקי כוח.

איך עושים את זה ?

1.      מראים לילד את אחד השעונים בנמצא בבית, עדיף שעון מחוגים, על מנת שהילד יוכל להתחיל להבין מושגי זמן .

2.      מטרימים במילים  :

קרא עוד

איך היה היום בבית הספר? נשמע מוכר?

 

גם לכם כבר נמאס מאותה תשובה לאקונית לשאלה :"איך היה היום בבית הספר /בגן?"

ילדים , לרוב יספקו בתשובה בנוסח : "היה כיף"... ואז אנחנו , כהורים, מרגישים לא פעם , מחוץ לתמונה.

מה עושים ?

קרא עוד

7:30 בבוקר בזמן שכולן חוזרות ממועדוני הריקודים ואני לא..

הייתי שם, בשבת . כשהכל שקט מסביב. השעה 07.30 בערך... הבת שלי ערה כבר בערך שעה. אני עשיתי הכל בערך שתשאר עוד קצת המיטה... אולי אוכל גם אני להשאר עוד קצת במיטה. כי אני בת 21 וחצי. והיא בת שנה וחצי . כי אני לבד. כי כל החברות שלי בחו"ל בטיול אחרי צבא, ואני כאן. בדירה שכורה . מפשירה קרח ממקרר ישן ובסך הכל רוצה קצת לישון. אבא שלה, נוכח נפקד בימים האלו. "מעניש" אותי על שהתגרשנו.

קרא עוד

מה עושים שהילד תופס אתכם על חם... לא נעים בכלל

     

 

        נתפסנו על חם.... שישי בלילה, בתי בת ה -4 תפסה את בעלי ואותי באמצע אקט... בסלון... באותו רגע, בעלי עטף אותי בשמיכה ואמר לה שלאמא קר. באותו רגע היא צחקה לעצמה וביקשה שאבוא לכסות אותה, מים, פיפי ולא הרפתה. לקח זמן להניע אותה מהסלון לחדר , על מנת שאחד מאתנו לפחות יתלבש וינטרל אותה מזירת האירוע...

שאלה שאני נשאלת לא פעם.

קרא עוד

כבר בת 18 ועוד רגע מתגייסת איך הזמן טס ככה

אז מלאו לבת שלי 18 שנים... היא מתגייסת רק בעוד 3 חודשים. מלווה את כל חברותיה ללשכת הגיוס, חוגגת איתן מסיבות גיוס וחוזרת הביתה בוכה ...

ליבי נכמר בקרבי.

קרא עוד

איזו מין שאלה ..

השבוע, קרוב משפחה שלי התקשר אלי, קרוב משפחה שאני אוהבת במיוחד... התקשר לבקש עצה. אני בוחרת לשתף אתכם כיוון שהשבוע שלי היה צבוע בשאלות בנושא הזה, ושיחת הטלפון הזו סיכמה את זה ... הנושא הוא הנושא שכמעט כל ההורים נבוכים לדבר עליו. מיניות. זהו אמרתי את זה 

קרא עוד

כשאבא ואמא מתגרשים הסיפור האמיתי.

השבוע קיבלתי טלפון מזוג הורים בפתחה של פרידה. הורים צעירים, לילד יחיד בן 4 . הם עומדים להתגרש ובקשו לדעת מה לעשות על מנת שהפרידה לא תחווה אצל הילד כ"טראומה". קבענו להיפגש.
הפנייה שלהם כל כך רגשה אותי , כיוון שהיום אני יודעת מהי החשיבות של הכנה של ילד לגירושין. ועוד יותר אני ערה לחשיבות הרבה של הכנת הורים לתגובות של ילדים במצבים שכאלה

קרא עוד

כשהשבוע שלי יותר מטורף ממני

הצצה שנייה לשבוע המטורף שהיה לי.

גן, כי שם הכל מתחיל, בית – שהפך להיות בסיס אם לצורך מנוחה-תזונה-ניקיון הגוף, קליניקה – שיפוצים ... אתם בטח חוויתם פעם החלפת רצפות , אז אתם יודעים במה זה כרוך..., קבוצות – חדשה שנפתחת וכאלה שכבר מתקיימות, אתר חדש - בישורת האחרונה, צילומים צילומים צילומים, ושבת אחת ויחידה למנוחה....

קרא עוד

הבנות שלי ואני

כל השבוע החולף הייתי עסוקה בעיקר בענייני משפחה –בית...
שתי הבנות שלי כל כך שונות האחת מהאחרת בקיצוניות מטורפת... רוב הזמן זה מרתק, מצחיק ומהנה, עם זאת לעיתים זה כל כך מתיש..

קרא עוד

על הקשר בין מוות לדג זהב

השבוע דג הזהב של הבת שלי מת... ראיתי את זה לפניה כשהגעתי מהעבודה קרא עוד...

קרא עוד

מכירים את זה, שהפייסבוק שולח לכם הודעה על תזכורת מהתאריך הזה בשנה שעברה ???

אז זה מה שקרה לי השבוע, כמובן שהרגע הזה חקוק לי בזכרון היטב, עם זאת, בין כל העיסוקים שלי , ובתוך כל גלגולי החיים , אני לא כל כך מוצאת זמן לפשפש בעבר, ויותר ממוקדת מטרה לעתיד ..

קרא עוד

  • 1
  • 2